ختم کلام- در هفتاد و چهارمین برنامه افتتاح دولت تدبیر و امید برای جهش تولید پروژه های عمرانی اقتصادی زیربنایی و گردشگری مناطق آزاد کشور با دستور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ،۵۰ پروژه افتتاح و عملیات اجرایی ۵۲ طرح آغاز شد.

این رویداد پنجمین رویداد افتتاح طرح های سراسری مناطق آزاد در برنامه های افتتاحیه ویدیو کنفرانسی ریاست جمهوری بوده که با دستور دکتر روحانی عملیات ساخت پروژه مجموعه پارک آبی و شهربازی سرپوشیده در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

گفتنی است این پروژه بزرگ گردشگری گامی دیگر به منظور تکمیل زیر ساخت های گردشگری و افزایش ضریب ماندگاری گردشگر در منطقه آزاد انزلی بوده که با جذب سرمایه گذار داخلی مقیم خارج از کشور محقق شد.

مجموعه پارک ابی و شهربازی سرپوشیده منطقه آزاد انزلی با میزان سرمایه گذاری ۴۳۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی با بهره گیری از آخرین استانداردها و شاخص های بین المللی در فضایی به مساحت ۷ هزار متر مربع و با زیر بنای بیش از ۲۳۰۰۰ مترمربع(۲۳هزار متر مربع) با میزان اشتغالزایی برای ۱۲۰ نفر در فاز تجارت و گردشگری منطقه ظرف دو سال و نیم ساخته و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مجتمع گردشگری و تفریحی فوق در راستای گسترش زیرساخت و امکانات توریستی منطقه آزاد انزلی به منظور ارتقاء کمی و کیفی خدمات این حوزه جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی و تنوع بخشی به مجموعه های تفریحی-گردشگری موجود در سطح منطقه در قالب قرارداد ساخت و بهره برداری با این سازمان ایجاد می شود.

مجموعه پارک آبی و شهربازی سرپوشیده منطقه آزاد انزلی در دو بخش پارک آبی و شهربازی و کاربریهای مکملی همچون چند نوع پارک کودکان، نینجا پارک بزرگسالان و نوجوانان و پارک VR (واقعیت مجازی) و دیگر امکانات تفریحی مرتبط در مرکز فاز تجارت و گردشگری منطقه با سرمایه گذاری ایرانی مقیم خارج از کشور ساخته می شود؛ موضوعی که برآیندی ازبرنامه های سازمان در جهت جذب سرمایه ایرانیان از خارج کشور محسوب می گردد.

لازم به ذکر است هم اکنون در حوزه گردشگری منطقه آزاد انزلی دارای بزرگترین مجموعه تفریحی-گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان کشور؛ بزرگترین مرکز تفریحات دریای شمال کشور، مجموعه مارینا مشتمل بر اسکله قایق های تفریحی و ورزش های آبی بهمراه سایر امکانات تفریحی برای گردشگران ورودی داخلی و خارجی است؛که در کنار برنامه های فرهنگی،ورزشی و گردشگری متنوعی که از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی برپا می شود این منطقه را به یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری کشور تبدیل نموده است.