به گزارش ختم کلام، فرماندار رشت در گفتگویی با اشاره به حماسه بزرگ انتخابات اظهار کرد: انتخابات در هر کشوری تاثیراتی در سرنوشت آن جامعه دارد.

علی فتح اللهی  با بیان اینکه بعد ازحدود ۵۰ روز از پیروزی انقلاب اسلامی، در ۱۲ فروردین ۵۸ انتخابات برگزار شد گفت: اوایل انقلاب با شرایطی که حاکم بود، مردم پای صندوق های رای رفتند و نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.

وی به اشاره به فرمایشات امام (ره) که مردم بایستی حکومت را انتخاب کنند، افزود: جمهوری اسلامی با نگاه مردمی و با اراده مردم است.

فرماندار رشت تصریح کرد: در همه کشورها انتخابات برگزار می شود، ولی جمهوری در کنار اسلامی در کمتر کشوری وجود دارد و در جهان فقط چهار تا پنج کشور اینگونه حکومتی دارند.

فتح اللهی اظهار داشت: جمهوری، آزادی های را در جامعه در کنار حضور مردم در عرصه های مختلف تعریف کرده و همه آزادی ها در چارچوب اسلامی قرار دارد. جمهوریت در کنار اسلامی برای ما شرایطی را تعریف می کند که همگان موظفیم بدان توجه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در دنیا نخستین حکومتی هستیم که در راس آن، ولایت فقیه قرار دارد و در شرایط حساس یک کلام و نکته از ولایت فقیه ‌جهت هدایت کافی است و همگان بدان ‌جهت رسیدن به اهداف عالیه توجه و عمل می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه انتخابات تعیین سرنوشت کشور به دست ملت است، اذعان کرد: همه ما از عادی انگاری نسبت به انتخابات بپرهیزیم و با تحقیقات لازم فرد اصلح را انتخاب کنیم.

وی به دستگاه‌های ذی ربط و اصناف جهت افزایش مشارکت مردمی در انتخابات پرداخت و تصریح کرد: ۳۲ هزار صنف در استان فعال است. آموزش پرورش و دیگر ارگان ها بالاترین پرسنل را دارند که با ایجاد دلگرمی می توانند اشتیاق شرکت در انتخابات را در مردم بیش از گذشته افزایش دهند.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه همه ما بایستی در کارمان به این اتفاق بزرگ حساس باشیم، گفت: رسانه ها در این راستا همکاری لازم را مثل همیشه داشته باشند.

فتح اللهی اذعان کرد: دشمنان درصدد هستند که مردم را نسبت به مشارکت در انتخابات با توجه به بحران‌های اقتصادی و با پر دغدغه های داخلی دلسرد کنند در این راستا همگان بایستی بسیار هوشیار باشند و اقدامات لازم برای ایجاد انگیزه و امید در عموم مردم را انجام دهند.

وی از الکترونیکی شدن تمامی مراحل انتخابات در شهر رشت خبر داد و اظهار داشت: برای اولین بار انتخابات در شهر رشت به صورت الکترونیکی برگزار می شود.