ختم کلام: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از تغییر در فرآیند صدور برگه تردد در گیلان خبر داد و اظهار کرد: براساس آخرین تصمیمات ستاد کرونا استان از ۲۰ اسفندماه در فرآیند صدور برگه‌های تردد تغییراتی ایجاد می‌شود.

 فرزاد توکلی  گفت:  متقاضیان همچنان با مراجعه به سایت استانداری گیلان و بخش صدور برگه تردد درخواست خود را ثبت کنند.
 وی افزود: طبق هماهنگی با پلیس راهور نیازی به چاپ برگه تردد نبوده و پس از صدور مجوز برای افراد پیامکی صادر می‌شود که می‌توانند از همان طریق اقدام کنند.
این‌مسئول ادامه داد: فرآیندی در دفاتر پیشخوان آغاز شده که افراد می‌توانند در صورت نیاز با داشتن کد رهگیری به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و در صورت لزوم پرینت برگه مجوز تردد را دریافت کنند.
به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان عرفه ابلاغ شده به دفاتر پیشخوان برای چاپ برگه تردد حداکثر ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
توکلی گفت: برای ثبت نام نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان نبوده و می‌توانند به شکل اینترنتی فرآیند را انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: اگر انجام فرآیند یاد شده برای هموطنان به شکل اینترنتی مقدور نبود  می‌توانند با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار تومان به جز مبلغ پرینت این فرآیند را در دفاتر انجام دهند.
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان تصریح کرد: تأکید ما این است که مردم از شهرستانی که قصد خروج از آن را دارند در خواست صدور مجوز تردد داشته باشند.
توکلی گفت: افراد پس از ثبت درخواست حداکثر باید ظرف ۲۴  ساعت پیامک رد یا تأیید صدور مجوز را دریافت کنند و پس از دریافت پیامک صدور مجوز دیگر نیازی به چاپ آن ندارند.
وی افزود: اگر صدور مجوز نیز صورت پذیرد ممکن است پیامک جریمه پلیس نیز ارسال شود لذا مردم نگران این پیامک‌ها نبوده و تا ۱۰ روز اقدامی نکنند و این جریمه‌ها حذف می‌شود.