ختم کلام:  براساس اطلاعیه شماره ۶ ستاد انتخابات کشور نام نویسی از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر از امروز ۲۰ اسفند آغاز شده و تا ۲۶ اسفند به مدت ۷ روز ادامه دارد.

داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر در این مدت ۷ روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ می‌توانند با استفاده از ۴ روش نام نویسی کنند:
۱- از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پرتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام.
۲- از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام.
۳- از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام.
۴- از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۸ صبح تا ۱۸).
متقاضیان برای نام نویسی باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند:
۱- اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد
۲- اصل شناسنامه عکس دار و تصویر همه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن
۳- اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان
۴- یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید
۵- اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهر‌های تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهر‌های بالای بیست هزار نفر جمعیت
۶- اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا
۷- اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.
تبصره: کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه‌ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.