ختم کلام: شهردلر رشت با بیان اینکه خدمات پرداخت آنلاین کرایه تاکسی در این شهر راه اندازی می شود اظهار داشت: شهرداری رشت امسال در حوزه زیرساخت شهری جهت پیاده‌سازی خدمات الکترونیک  بیش‌از ۱۰۰ کیلومتر زیرساخت شبکه فیبر نوری اجرا کرده و در فازهای بعدی این میزان تا ۱۶۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.

سید محمد احمدی گفت: در پروژه فیبر نوری شهر رشت ۳۳ ایستگاه کنترل مکانیزه ترافیک نیز اجرا شده که اکنون در مراحل نهایی جهت تأمین انشعابات برق و نیز اخذ مجوزهای لازم جهت بهره‌برداری قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری رشت در راستای ارائه خدمات الکترونیک نسبت به عقد قرارداد هوشمندسازی و شهرداری الکترونیک از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کرده است.
شهردار رشت افزودد: در این پروژه ضمن تأمین تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز و مرکز نگهداری داده‌ها، نقشه به روز شهر رشت جهت ارائه خدمات الکترونیک مکان مبنا و نیز ممیزی نوین املاک شهری به شیوه مکانیزه تهیه می‌شود.
احمدی ادامه داد: در پایان این پروژه شهروندان می‌توانند بسیاری از خدمات شهرسازی که توسط شهرداری مناطق ارائه می‌شود را از طریق سایت شهرداری رشت و بر روی بستر اینترنت دریافت کنند.
شهردار رشت گفت: در راستای ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان اقداماتی مانند راه‌اندازی بلیط الکترونیک اتوبوس‌های شهری، خدمات پرداخت آنلاین کرایه تاکسی‌ها، مینی بوس‌های شهری در دستور کار بوده و با راه‌اندازی کیف پول الکترونیک شهرداری رشت به شهروندان ارائه می‌شود.
احمدی خاطر نشان کرد: در این پروژه شهروندان می‌توانند از طریق نرم افزار کیف پول شهرداری رشت به نام«جیب» علاوه بر خدمات رایج نرم‌افزارهای کیف پول کلیه عوارض و بهای خدمات شهرداری رشت را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنند.
شهردار رشت گفت: با بهره‌گیری از تکنولوژی نشان پرداخت (QR) امکان پرداخت هزینه‌های حمل و نقل عمومی و نیز خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد با تخفیف ویژه امکان‌پذیر می‌شود.
احمدی افزود: تمام موارد فوق به‌ویژه در دوران حاضر که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم از اهمیت خاصی جهت ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان برخوردار است.