ختم کلام: استاندار گیلان در جلسه ستاد انتخابات استان گیلان به شکل گیری نظام جمهوری اسلامی بر پایه اراده و خواست عمومی مردم ایران اشاره و بیان کرد: تلفیق و ترکیب جمهوریت و اسلامیت موجب شده که استمرار این نظام نیز همواره با تأکید بر حاکمیت اراده مردم و بر مبنای اسلام یعنی مردم سالاری دینی باشد.

ارسلان زارع با اشاره به آیه شریفه ۱۱ سوره مبارکه رعد مبنی براینکه خداوند سرنوشت قومى را تغییر نمى‏‌دهد مگر آنکه خودشان بخواهند، گفت: در انتخابات گوناگون طی ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اگرچه کشور به لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت تحریم های مختلف بوده؛ اما مردم ایران اسلامی به انقلاب و آرمان های خود پایبند بوده و هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان به اثرگذاری عوامل مختلف در ایجاد انگیزه و علاقمندی مردم برای مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: اطمینان از سلامت انتخابات، یکی از این عوامل موثر محسوب می شود که بر مبنای قانون تمهیدات لازم توسط وزارت کشور و در استان نیز اتخاذ شده است.

وی برگزاری انتخاباتی باشکوه بر مدار قانون را مبنای دولت و وزارت کشور عنوان و اضافه کرد: شعار راهبردی امام راحل مبنی بر اینکه میزان رأی ملت است و نیز فرمایش رهبر معظم انقلاب درخصوص اینکه رأی مردم حق الناس است، مسیر را برای دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات در حوزه اجرا و نظارت، مشخص کرده است.

استاندار گیلان ادامه داد: رئیس جمهوری نیز بر اجرای عدالت و رعایت کامل قانون در این خصوص همواره تأکید داشته و نگاه دولت تدبیر و امید هم بر همین مبناست.

وی به تلاش معاندان انقلاب با بهانه های مختلف در سیاه نمایی علیه نظام و دولت جمهوری اسلامی طی بیش از چهار دهه گذشته اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانونمند، امن و سالم با مشارکت حداکثری، شایسته شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی و عاملی مهم در پیشگیری از موفقیت جنگ رسانه ای آنان است.

وی با یادآوری برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان گفت: از اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و همه عوامل اجرایی برگزاری انتخابات انتظار دارم تا حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را با رعایت کامل قانون، حفظ کنند.

زارع بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها در بسترسازی مشارکت حداکثری تأکید و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت گروه های مختلف، احزاب سیاسی، گروه های مرجع، متنفذین دینی، علمی و فرهنگی و اصحاب رسانه در تقویت انگیزش مردم برای خلق مشارکت حداکثری، اثرگذار است.

وی ادامه داد: در این مسیر از همکاری های قانونی تمامی دستگاه های اجرایی، تشکیلات دولتی، نهادهای انقلابی و سازمان های عمومی در تقویت ابزارها و زیرساخت های لازم امر برگزاری انتخابات به شایستگی استفاده شود.

محمود قاسم نژاد رئیس ستاد انتخابات استان نیز به تمهید مقدمات برگزاری سه انتخابات در گیلان اشاره و با بیان اینکه از بیستم اسفندماه جاری فرآیند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می شود، گفت: برای انجام فرآیند ثبت نام بستر استفاده از اپلیکیشن موبایلی، نسخه دسکتاپ رایانه ای و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت فراهم شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز از برگزاری نشست های مختلف با فرمانداران، معاونان فرمانداری ها و بخشداران و همچنین هماهنگی با هیأت های نظارت بر انتخابات به صورت حضوری و یا ارتباط تصویری خبر داد.

همچنین مدیرکل حراست استانداری و مسئول کمیته استعلامات ستاد انتخابات، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان، مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان و نیز مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان گزارشی از فعالیت های انجام شده متناسب با وظایف محوله، ارائه کردند.