ختم کلام- استاندار گیلان در معارفه فرماندار جدید شهرستان شفت اظهار کرد: این شهر، زادگاه علما و فرزانگان بسیاری بوده که در تاریخ فرهنگی و اجتماعی این منطقه درخشش‌های زیادی داشته اند و در اذهان مردم ماندگا‌ر هستند.

ارسلان زارع، با بیان اینکه انقلاب اسلامی با نقش آفرینی مردم به پیروزی رسید و جمهوری اسلامی ایران نیز نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است؛ ادامه داد: هیچ افتخاری ارزشمندتر از این نیست که مردم به‌عنوان صاحبان اصلی کشور و انقلاب، از انسان به نیکی یاد کنند.

وی گفت: این یک وظیفه برای مسئولان و خدمتگزاران است که تمام تلاش و همت خود را برای جلب رضایت مردم مصروف نمایند.

نماینده عالی دولت در گیلان با یادآوری تأکید همیشگی خود به مدیران مبنی بر اینکه رسیدگی به امور مردم، اصلی ترین انتظار از آنان است، افزود: امروز همگی رسالت سنگین و امانتی بر عهده داریم و باید یکصدا و همدل برای پیشبرد امور، وظیفه خدمتگزاری به مردم را به‌درستی انجام دهیم.

زارع خاطرنشان کرد: نگاهی منصفانه و واقع بینانه به گذشته بخوبی نشان می دهد که اقدامات زیادی در جهت ارتقاء سطح خدمت رسانی به مردم انجام شده است که البته بهیچ وجه به این میزان قانع نیستیم.

وی به وجود ظرفیت های بسیار در گیلان بویژه شهرستان شفت که هنوز به فعلیت درنیامده، اشاره و خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه وزارت کشور ، شهرستان شفت با رویکرد ارتقاء شاخص های تاثیرگذار و مهم توسعه اجتماعی ، اقتصادی و عمرانی بعنوان شهرستان کمتر توسعه یافته، اعلام شده و باید از این فرصت برای رفع مشکلات، زدودن کاستی‌ها و ساماندهی امور بهره گرفت.

استاندار گیلان نخستین گام در مسیر توسعه را برنامه عملی برای استفاده از ظرفیت های شهرستان و استان مطابق با شناسنامه فرصت های سرمایه گذاری شفت عنوان کرد و افزود: موفقیت در این راه جز با جلب مشارکت مردم بویژه جوانان و کارآفرینان محقق نمی‌شود و این مهم، اصلی ترین انتظارم از فرماندار جدید است.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: باید با بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی؛ فضای کسب و کار رونق گرفته و فرصت های متعدد شغلی با در نظر داشتن توانمندی های محلی ایجاد شود.

زارع گفت: بخش کشاورزی را یکی از محورهای توسعه‌ای شهرستان شفت و بستر مناسب ایجاد اشتغال ارزیابی کرد و گفت: در این راستا باید زیر ساخت های لازم برای تقویت این صنعت در قالب هایی چون احداث شهرک‌های  گلخانه ای،  ترویج نوغان‌داری و دیگر صنایع وابسته ازجمله دامپروری فراهم شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه صنایع پاک همسو با محیط‌ زیست، موجب توسعه پایدار می‌شود، بر ضرورت توجه به این موضوع بطور ویژه در شهرستان شفت تأکید کرد و افزود: جنگل‌های هیرکانی و اقلیم متنوع طبیعی استان از موهبت‌های الهی و ظرفیت‌های ارزشمند گیلان است و در جهت حفظ این نعمت، زراعت چوب بعنوان طرح راهبردی توسعه پایدار زیست محیطی و بهترین راه تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع سلولزی و بخش‌های وابسته به این حوزه است.

زارع با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهوری در مراسم درختکاری مبنی براینکه ترویج زراعت چوب یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است، گفت: انتظار دارم با توجه به پوشش جنگلی شفت، این طرح با جدیت در شهرستان اجرا شود چراکه هم موجب حفظ ثروت طبیعی جنگل می‌شود و هم منجر به درآمدزایی و اشتغال‌زایی خواهد شد.

وی تقویت شهرک صنعتی شفت در جهت فراهم‌سازی فرصت‌های شغلی برای جوانان و تحصیل‌کردگان منطقه را یکی دیگر از انتظارات خود از فرماندار جدید عنوان کرد و گفت: رسیدگی به زیرساخت های شفت و تلاش برای ارتقاء شاخص‌های شهرستان در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی همچون طرح‌های راهسازی، تکمیل پل های نیمه تمام  و … باید در سایه همکاری مدیران استانی با فرماندار جدید اقدام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان جبران عقب ماندگی ها و رفع کاستی ها را نیازمند عزم و همت همگانی دانست و اظهار داشت: پرداختن به هر کاری که روند توسعه گیلان را به تأخیر بیاندازد، پذیرفتنی نیست و برای محقق شدن برنامه های توسعه شفت باید پیگیری های مجدانه و شبانه‌روزی صورت گیرد.

زارع در بخش دیگری از سخنانش به پیش رو بودن مهمترین رویداد سیاسی – اجتماعی قرن جدید یعنی انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: از بزرگان، نخبگان، احزاب، گروه های مرجع، سازمان های مردم نهاد و هر ظرفیتی که می‌تواند بسترساز افزایش مشارکت در انتخابات باشد؛ می‌خواهم به میدان آمده و با آگاهی‌بخشی عمومی، اهمیت حضور مردم و نقش آفرینی آنان در این عرصه مهم را تبیین کند.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش های محمد حسن پور در دوران تصدی سرپرستی فرمانداری شفت، ابراهیم چراغی به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.