اسامی مافیای ساخت‌وساز غیرقانونی به مردم گفته می شود | بارش برف به معضل تبدیل نشود شهردار · ختم کلام | ختم کلام
تبلیغات

اسامی مافیای ساخت‌وساز غیرقانونی به مردم گفته می شود | بارش برف به معضل تبدیل نشود شهردار

اسامی مافیای ساخت‌وساز غیرقانونی به مردم گفته می شود | بارش برف به معضل تبدیل نشود  شهردار

شهردار رشت از آمادگی شهرداری و مناطق پنجگانه برای بارش برف خبر داد و گفت: تلاش بر این است تا بارش برف به معضلی برای شهروندان تبدیل نشود

شهردار رشت با بیان اینکه طبق پیش‌بینی هواشناسی گیلان از صبح روز چهارشنبه ۶ اسفند بارش حدود ۲۰ تا ۵۰ سانت برف در شهر رشت پیش‌بینی شده است، اذعان کرد: با هوشیاری، تجهیز امکانات، دقت بالا و برنامه‌ریزی درست می‌توان از بروز بحران احتمالی جلوگیری کرد.

احمدی با بیان اینکه شهرداری‌های مناطق پنجگانه شهر رشت باید تمهیدات لازم را برای بارش برف به عمل آورند، عنوان کرد: نیروهای مناطق شهرداری رشت باید در عملیات برف‌روبی با هم همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

وی عملیات برف‌روبی مراکز حساس شهر را موضوعی بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز داشت: باز نگهداشتن و برف‌روبی خیابان‌هایی که به بیمارستان‌ها، اورژانس، مراکز خدماتی و مانند این‌ها منتهی می‌شوند در اولویت کار نیروها قرار دارد.

احمدی خاطرنشان کرد: نمک‌پاشی سطح خیابان‌ها هم در زمانی که بارش برف آغاز شد باید انجام شود و مدیران مناطق در این مورد هم ضروری است تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

وی تصریح کرد: نباید ذهنمان را معطوف به این بکنیم که چه میزان برف قرار است ببارد بلکه باید با هوشیاری کامل سطح آمادگی خود را افزایش دهیم تا بارش برف به معضلی برای شهروندان تبدیل نشود.

شهردار رشت در ادامه به موضوع تخریب ساختمان‌هایی که به ناصواب در شهر ساخته شده بودند هم اشاره کرد و گفت: شاید برای شهروندان این شائبه به وجود آمده که شهرداری به دنبال تخریب همه خانه‌هایی است که صاحبان آن‌ها به هر دلیلی بی‌سرپرست بوده و دچار مشکل هستند در حالیکه اینطور نیست.

احمدی ضمن تشکر از اعضای شورای شهر به جهت دلگرمی‌هایی که به شهرداری در باب موضوع ساخت‌وسازهای غیرقانونی می‌دهند تصریح کرد: بنده همانطور که در یک جلسه رسمی و در حضور مدیران استانی صحبت کردم گفتم که ما در حال حاضر با یک مافیایی روبه‌رو بوده و در مقابل آن‌ها قرار گرفتیم و اسامی آن‌ها را هم طی روزهای آینده قطعا به مردم خواهیم گفت از طرفی حاکمیت نیز در شهرستان و استان به شکل کامل از این امر حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه در شهرداری رشت نیروهای صادق و پاکدست زیادی فعالیت می‌کنند اضافه کرد: ما به دنبال این نیستیم که ساختمان بالای سر و خانه افرادی را که با سختی و مشقت توسط آنان ساخته شده را تخریب کنیم اما در مقابل با افرادی که می‌خواهند از این راه سوءاستفاده کنند و می‌خواهند آینده بسیار تاریکی را برای شهروندانمان رقم بزنند برخورد قاطع می‌کنیم.

شهردار رشت تخریب ساختمان‌های غیرمجاز را نوعی خدمت به شهروندان دانست و یادآور شد: ما در شهرداری رشت در برابر هرگونه فساد و زیاده‌خواهی ایستادگی خواهیم کرد و این رویکرد تمام مدیران و دوستان ما در شهرداری رشت است.

احمدی ضمن تشکر و قدردانی از همراهی و حمایت دادستانی و قوه قضائیه، فرمانداری رشت، نیروی انتظامی و سایر نهادها در پایان خاطرنشان کرد: در قضیه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز یکبار دیگر صحنه بی‌بدیلی از وحدت و همدلی به نمایش درآمد و در مقابل زیاده‌خواهی‌های عده‌ای فرصت‌طلب که می‌خواستند افکار عمومی را مخدوش کنند ایستادگی شد.

* مدیریت قاطع شهردار رشت بسیار راهگشا است

فاطمه شیرزاد نیز در این جلسه ضمن تشکر از عملکرد قاطع شهرداری، حمایت قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها در بحث جلوگیری ازساخت و سازهای غیرقانونی در شهر رشت عنوان کرد: در همین جا باید از اقداماتی که در منطقه چهارشهرداری انجام شد و از حمایت‌های شهردار محترم و تمام همکارانشان تشکر و قدردانی به عمل آورم.

عضو شورای شهر رشت تصریح کرد: من همیشه عرض کرده‌ام که مدیریت قاطع شهردار رشت بسیار راهگشا است و باعث می‌شود که تمام همکاران و نیروهای شهرداری که در حوزه‌های مختلف فعال هستند بتوانند خدمات‌رسانی خوبی را به شهروندان ارائه بدهند.

وی رضایت‌مندی مردم را با اهمیت دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم امیدوارم بتوانیم در خدمت‌رسانی و کسب رضایتمندی مردم و شهروندان موفق باشیم.

شیرزاد آمادگی ماشین آلات شهرداری رشت در زمان بارش برف را موضوعی حائز اهمیت تلقی کرد و گفت: طبق اعلام هواشناسی گیلان بارش برف از روز چهارشنبه شروع و تا جمعه هم ادامه دارد بنابراین باید به گونه‌ای شیفت‌بندی و برنامه‌ریزی شود تا از خستگی مفرط نیروها جلوگیری کنیم.

عضو شورای شهر رشت آمادگی کامل تجهیزات لجستیکی شهرداری را هم لازم و ضروری دانست و اضافه کرد: در شهرداری تهران طرحی پیاده شده و برای شب هم شهرداری را انتخاب کرده‌اند که به نظر من این موضوعاتخاب شهردارشب در رشت هم قابلیت اجرا دارد تا بدین وسیله از خستگی نیروها و مدیران مناطق در زمان بارش برف و ایجاد هرگونه بحران احتمالی ممانعت به عمل آید.

وی باز بودن مسیرهای اصلی شهر به ویژه خیابان‌های منتهی به مراکز درمانی و بیمارستانها را در زمان بارش برف مهم خواند و بیان داشت: ساماندهی کارتن خواب‌ها در سطح شهر به ویژه با توجه به برودت هوایی که در چند روز آینده داریم باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.