ختم کلام، با حضور استاندار گیلان، سرپرست سازمان متطقه آزاد، و نماینده مردم بندر انزلی به مناسبت دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ۲۴ پروژه صنعتی، عمران روستایی و گردشگری منطقه آزاد انزلی با حجم سرمایه گذاری ۶۶۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۱۱۲ نفر به طور همزمان مورد بهره برداری قرار گرفت.

براین اساس کارخانه تولید آنالیزور کلر با حجم سرمایه گذاری۵۰ میلیارد ریالی شرکت دانش بنیان ابزار سیال دقیق که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ۱۸نفر را فرآهم نمود، و طرح توسعه محصولات آرایشی و بهداشتی شرکت کسری با میزان۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵ نفر به صورت رسمی در مدار تولید قرار گرفتند.
از سوی دیگر در این برنامه افتتاحیه، واحد تولیدی،محصول آرایشی-بهداشتی، شرکت کلین آسا با حجم سرمایه گذاری۳۵۰ میلیارد ریال که منجر به ایجاد شغل برای ۲۰ نفر شد بهمراه طرح تولید موتور دربهای اتوماتیک،شرکت اتحاد محرک کاسپین با سرمایه گذاری ۹۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۱۰ نفر، افتتاح شدند.
در پایان و با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی،اعضای هیأت مدیره ،معاونین و مسئولین محلی منطقه،در آستانه چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی، ۱۵ پروژه عمران روستایی بصورت همزمان با هزینه حدود ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان افتتاح شدند.