آرشیو » اجتماعی » اسلایدر بالا » مهمترین عناوین » پیشخوان
کد خبر : 8883
پنجشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸

جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای فیلمبرداری هنگام رانندگی

ختم کلام- جانشین رئیس پلیس راهور ناجا به کاربرانی فضای مجازی که هنگام رانندگی اقدام به فیلمبرداری می کنند هشدار داد و گفت: جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای فیلمبرداری هنگام رانندگی در نظر گرفته شده است.

جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای فیلمبرداری هنگام رانندگی

به گزارش ختم کلام، سردار تیمور حسینی در گفت‌وگویی با اشاره به رفتار کاربران فضای مجازی مبنی بر اینکه هنگام رانندگی از رانندگی خود یا جاده و در کل از منظره روبرو فیلمبرداری می‌کنند، اظهار کرد: شاید به این موضوع توجهی نشده باشد اما باید بگویم که این رفتار تخلف آئین‌نامه‌ ای است.
وی ادامه داد: ما در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی، مرکزی به اسم «رصد فضای مجازی» داریم که یکی از نکاتی که اتفاقاً در این مرکز کنترل می‌شود، همین بدعت و رسم بد است که باب شده کاربران فضای مجازی موقع رانندگی از خودشان فیلم بگیرند.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: این تخلف مصداق صحبت کردن با تلفن همراه (استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی) است و جریمه‌ ان نیز هم همان ۱۰۰ هزار تومان است.
حسینی خاطرنشان کرد: تمرکز ما بر روی رانندگان حمل و نقل عمومی یا کامیون‌داران است چرا که جان و مال تعداد زیادی از افراد به رانندگی صحیح این رانندگان بستگی دارد.