آرشیو » اجتماعی » پیشخوان » گیلان
کد خبر : 8705
جمعه - 18 مهر 1399 - 16:22

دیدار و گفتگوی اعضای شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری با سرپرست شهرداری رشت

عصر دیروز اعضای شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری با سرپرست شهرداری رشت دیدار و گفتگو کردند.

دیدار و گفتگوی اعضای شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری با سرپرست شهرداری رشت

 

ختم کلام، سخنگوی شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت ضمن تشکر از ناصر عطایی به دلیل ایجاد آرامش و ثبات در شهرداری اظهار داشت: در این روزها که مجموعه شهرداری دوران گذار را سپری می کند شاهد برقراری نظم و آرامش خوبی در شهرداری رشت بوده ایم که از شما سپاسگزارم.
صفاکار به توضیحاتی درباره مجمع صنفی کارکنان پرداخت و گفت: مجمع صنفی کارکنان با هدف پیگیری مطالبات و حقوق کارکنان به خصوص حقوق اداری و استخدامی پرسنل که در سالیان گذشته کمتر به آن رسیدگی شده ایجاد شده است.
یاصر صفاکار ادامه داد: شورای مرکزی این مجمع با آرای کارکنان انتخاب می شوند و بر حسب اساسنامه تدوین شده در قالب کمیته ها و کارگروه های مختلف و استفاده از همه کارکنان مناطق و سازمان ها که تمایل به همکاری دارند فعالیت خواهد داشت.
در ادامه محمد عشقی دبیر شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان ضمن ابراز خوشحالی از استقبال سرپرست شهرداری رشت از مجمع بیان داشت: در طی سالیان گذشته همیشه شاهد تضییع حق پرسنل شهرداری رشت بوده ایم و همواره نیاز به یک سندیکا برای پیگیری مطالبات و خواسته های کارکنان احساس می شد که این سندیکا برای اولین بار برای شهرداری ها در رشت تشکیل شده است.
وی به ضعف شهرداری رشت در بحث رفاهیات کارکنان اشاره کرد و گفت: افرادی بوده اند که در زمان مدیریت خود در شهرداری خاطره خوبی از خود به یادگار گذاشتند و هیچگاه این افراد به واسطه خدمات مثبت فراموش نمی شوند.
دکتر عشقی به حضور شهرداران غیر بومی در شهرداری رشت اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه شهرداری رشت در زمان شهرداران غیربومی صدمات جدی را متحمل شده است و شهرداران غیر بومی نشان داده اند که تعلق خاطری به شهر و شهرداری نداشته و در دوران مدیریتی خود نتوانستند کارنامه مناسبی داشته باشند.
عشقی به ارائه گزارشی از فعالیت های مجمع صنفی پرداخت و گفت: نشستی با مدیرعامل تعاونی مسکن شهرداری و مدیرکل اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و سعی داریم که تعاونی مسکن شهرداری رشت را فعال کرده و بتوانیم نقشی در برآورده کردن نیازهای اولیه کارکنان داشته باشیم.
دبیر مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت با اشاره به مشکلات تعدادی از پرسنل پیمانی و قراردادی بیان کرد: ما ۵۲ پرسنل پیمانی داریم که هنوز مزایای شغلی آنها اعمال نمی شود و ۱۶ نفر از افرادی که سال گذشته قرارداد معین مشخص داشته اند بلاتکلیف هستند.
وی به شرایط نامساعد نیروهای حجمی اشاره کرد و گفت: نیروهای حجمی با مشکلات زیادی مانند پایین بودن دستمزد، تاخیر در دریافت حقوق و … مواجه هستند و در این شرایط اقتصادی نیاز به حمایت دارند.
سرپرست شهرداری رشت نیز ضمن ابراز خوشحالی برای تشکیل چنین سندیکایی اظهار داشت: شهرداری رشت ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی دارد اما متاسفانه در رفاهیات آنچنان که باید نتوانسته است برای رفع نیازهای کارکنان اقدامی داشته باشد.
ناصر عطایی عطایی ارتقای خدمات رفاهی را ضروری خواند و گفت: تمامی ادارات و سازمان ها برای ایجاد آرامش ذهنی و امنیت روانی کارکنان در این زمینه اقداماتی را انجام می دهند و بنده نیز در هر جایگاهی هر کمکی که بتوانم برای ارتقای خدمات رفاهی پرسنل انجام می دهم‌.
وی به بازدیدهای پیوسته خود در مناطق و سازمان ها اشاره کرد و گفت: در مدت سرپرستی خودم در شهرداری رشت سعی کردم علاوه بر انجام امور محوله، گسست سازمانی را کاهش دهم و به دنبال ایجاد صمیمیت و همدلی در بین کارکنان باشم‌.
این مسئول ایجاد روحیه همکاری در بین کارکنان و کاهش شکاف بین مردم و شهرداری را ضروری خواند و بیان کرد: خوشحالم که به دنبال ایجاد اتحاد هستید؛ به دنبال حلقه های اتصال باشید و با ارسال سیگنالهای مثبت حس همدلی کارکنان را تقویت کنید.
عطایی ادامه داد: مسیرهای درست برای انجام اموری که به نفع مدیریت شهری و کارکنان است را مشخص کنید و در این راه در حد توانم همیار و همراه شما خواهم بود.

وی در پایان درباره حل مشکلات نیروهای پیمانی، قراردادی و حجمی مورد اشاره گفت: با تمام توانم برای حل مشکلات مطروحه تلاش خواهم کرد تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.