آرشیو » اجتماعی » اسلایدر بالا » سیاسی » مهمترین عناوین » ویژه » پیشخوان » گیلان
کد خبر : 8658
یکشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷

استاندار گیلان: راهپیمایی نمادین اربعین در هیچ شهری برگزار نمی شود مهر ۱۳, ۱۳۹۹ parisa  چاپ خبر

استاندار گیلان، با بیان اینکه مرزهای کشوربه طور کامل بسته است و در داخل کشور نیز در هیچ شهری راهپیمایی نمادین اربعین برگزار نمی شود، بر لزوم بهره برداری بهتر و بیشتر از فضای مجازی برای تبیین و تحلیل تاریخ عاشورا و دستاوردهای قیام حسینی تاکید کرد.

استاندار گیلان: راهپیمایی نمادین اربعین در هیچ شهری برگزار نمی شود مهر ۱۳, ۱۳۹۹ parisa  چاپ خبر

به گزارش ختم کلام، استاندار گیلان در چهارمین جلسه ستاد اربعین حسینی در ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: قیام عاشورا و نهضت حسینی، مکتبی انسان ساز و آگاهی بخش است که با گذشت قرن‌ها از آن حادثه غمبار، حرکت تعالی بخش سیدالشهدا (ع) همچنان در گوش تاریخ می‌پیچد و انسان‌های آزاده در سراسر دنیا را به سوی پیام توحیدی، عدالت مدارانه و حق طلبانه فرامی خواند.

ارسلان زارع گفت: آنچه که بیش از هرچیز قیام سیدالشهدا را متمایز کرده، احساس مسئولیت آن امام همام نسبت به بروز انحراف و کج‌اندیشی در مسیر اسلام راستین است و آن حضرت، با درک هوشمندانه این شرایط در قامت امام جامعه اسلامی، برای احیاء ارزش ها به پا خاست و در این مسیر مقدس نیز جان خویش را فدا کرد و البته جاودانه شد.

وی امام حسین (ع) را مظهر ایستادگی خواند و افزود: نهضتی که آن حضرت برپا داشت، حماسه ای بزرگ خلق کرد که هیچگاه شور و هیجان مردم در قبال آن کمرنگ نخواهد شد.

استاندار گیلان اهمیت مراسم سوگواری امام حسین(ع) و بهره‌های فراوان معنوی آن برای جامعه را امری غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: توسل به ائمه اطهار(ع) بخصوص بهره‌مندی‌های معنوی مردم از آئین‌های مرتبط با سوگواری سیدالشهداء(ع)، یک نیاز روحی غیرقابل انکار بوده اما آنچه واقعا ستودنی و تحسین برانگیز است این است که امسال به سبب شیوع ویروس کرونا و در جهت حفظ سلامت جامعه، مراسم عزاداری شهیدان کربلا و قیام عاشورا در ماه محرم به شیوه ای متفاوت از هر سال، و البته با همان شور و شعور برگزار شد.

زارع با بیان اینکه هوشیاری مردم و توجه به توصیه های ارائه شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، توطئه های بدخواهان اسلام و نظام را خنثی کرد، افزود: برگزاری آیین های منظم سوگواری با رعایت پروتکل های بهداشتی، بار دیگر چهره ای موفق از مدیریت نظام مردم سالار دینی ایران را نشان داد و ثابت کرد که دوگانگی عزاداری و سلامت، نادرست است.

زارع ادامه داد: معتقدم شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند بیشتر از هر زمانی باید از فضای مجازی و فناوری‌های تصویری، شنیداری و قالب‌های متنوع آن برای رساندن پیام قیام عاشورا در سراسر جهان بهره گرفت و محتوای فرهنگی مذهبی را در قالب های مجازی و غیر حضوری در اختیار عزاداران حسینی و جویندگان حقیقت پیام آن حضرت قرار داد.

وی به سخنان‌ رهبر معظم انقلاب درخصوص اربعین حسینی طی مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ایشان راهپیمایی اربعین را متوقف به صلاحدید مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان و تأکید کردند که همه باید تابع و تسلیم باشند.

استاندار گیلان تصریح کرد: در جلسات ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد مراسم اربعین بحث و تبادل نظر شده و با در نظر داشتن اعلام صریح وزارت بهداشت عراق مبنی بر آنکه هیچ زائر خارجی در مراسم اربعین امسال را نمی پذیرند، در ایام اربعین سال‌جاری پیاده روی و اعزام زائر نخواهیم داشت.