آرشیو » اجتماعی » اسلایدر بالا » پیشخوان » گیلان
کد خبر : 8281
شنبه - 11 مرداد 1399 - 23:15

شهردار لنگرود مطرح کرد؛ عدم همخوانی طرح تفصیلی شهر با شرایط روز / ارتباط تنگاتنگ ساخت و ساز با تولید ثروت

شهردار لنگرود با بیان اینکه عدم همخوانی طرح تفصیلی شهر با گذشت ۱۲ سال از آن و همچنین آماده نبودن طرح تفصیلی جدید تا دو سال آینده موجب شده که ساخت و سازهای جدید با مشکلاتی مواجه شوند.

شهردار لنگرود مطرح کرد؛ عدم همخوانی طرح تفصیلی شهر با شرایط روز / ارتباط تنگاتنگ ساخت و ساز با تولید ثروت

 

شهردار لنگرود مطرح کرد؛ عدم همخوانی طرح تفصیلی شهر با شرایط روز / ارتباط تنگاتنگ ساخت و ساز با تولید ثروت

به گزارش ختم کلام، جلسه هم اندیشی و افزایش تعاملات بین شهرداری لنگرود و برخی دفاتر مهندسی ساختمان فعال در این شهرستان با هدف ایجاد هماهنگی و همکاری بیشتر بین شهرداری و نمایندگان دفاتر سازمان نظام مهندسی و همچنین ارائه خدمات بهینه و مطلوب به شهروندان برگزار شد.

شهردار لنگرود در ابتدای این جلسه با بیان اینکه عدم همخوانی طرح تفصیلی شهر با گذشت ۱۲ سال از آن و همچنین آماده نبودن طرح تفصیلی جدید تا دو سال آینده موجب شده که ساخت و سازهای جدید با مشکلاتی مواجه شوند، افزود: این جلسه با هدف هم اندیشی و دستیابی به راهکارهای مناسب برگزار شده است.

شهردار لنگرود در این جلسه اظهار داشت: صنعت ساختمان یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصادی کشور است، این صنعت پس از نفت به عنوان یکی از صنایع فرصت آفرین برای رشد اقتصادی و افزایش اشتغال زایی به شمار می‌رود.

وی به ارتباط تنگاتنگ ساخت و ساز با فرصت های سرمایه گذاری و تولید ثروت آنهم در شرایط سخت اقتصادی کنونی و نبود درآمد پایدار برای شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: ضرورت حل این مشکلات در اولویت برنامه شهرداری و شورای اسلامی شهر خواهد بود.

رجایی در ادامه پیشنهادات خود را در ارتباط با راهکارهای تسریع امور و افزایش کیفیت ساخت و ساز و ایجاد وحدت رویه بین دفاتر مهندسی و شهرداری بیان کرد.

وی اظهار داشت: لازم است در پیشبرد و ارتقای کیفیت ساخت و ساز و اهداف سازمان بتوانیم با تفکر واحد آینده شهر را روشن تر، بهتر و مترقی تر ببینیم.

در ادامه جلسه مهندسین دفاتر نظام مهندسی و فعالین اقتصادی صنعت ساخت و ساز، خواستار کنترل و دقت بیشتر درطراحی نقشه های ساختمانی شهروندان و رعایت ضوابط و مقررات مربوطه شدند

محمدنژاد “نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی” نیز ضمن قدردانی از دقت نظر و دغدغه شهردار و تایید نظرات و پیشنهادات ارائه شده حضار، جهت همکاری و رفع معضل موجود اعلام آمادگی کرد.

در پایان جلسه نیز با جمع آوری نظرات و راهکارهای ارائه شده، درجهت تسریع امور شهروندان و مهندسین تصمیمات خوبی اتخاذ گردید.