آرشیو
کد خبر : 7732
سه شنبه - 10 تیر 1399 - 21:19

رونق جذب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی/ ارتقا ۲۰ هزار نفری میزان اشتغال مستقیم

به گزارش ختم کلام، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، با بیان اینکه در سال ۹۸ میزان سرمایه‌گذاری مستقیم داخلی جذب شده در منطقه آزاد انزلی از مرز هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان عبور کرد اظهار داشت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه رونق خوبی دارد و میزان اشتغال مستقیم به حدود ۲۰ […]

رونق جذب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی/ ارتقا ۲۰ هزار نفری میزان اشتغال مستقیم

به گزارش ختم کلام، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، با بیان اینکه در سال ۹۸ میزان سرمایه‌گذاری مستقیم داخلی جذب شده در منطقه آزاد انزلی از مرز هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان عبور کرد اظهار داشت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه رونق خوبی دارد و میزان اشتغال مستقیم به حدود ۲۰ هزار نفر ارتقاء پیدا کرده است.
محمد ولی روزبهان از اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف تولیدی، خدماتی، گردشگری و ترانزیت خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته شاهد جذب سرمایه‌گذاری ۶۱ میلیون دلاری از سوی سرمایه‌گذاران خارجی در این منطقه در حوزه‌های خدمات، گردشگری، تولیدی و صنعتی بودیم.
وی تسریع در روند تکمیل زیرساخت‌ها توسط سازمان منطقه آزاد انزلی را از جمله رویکردهای این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: طرح احداث خط ریلی میان مجتمع بندری کاسپین و ایستگاه پیربازار رشت، بهره‌برداری از اسکله‌های در حال احداث از سوی بخش خصوصی و اسکله رو رو از جمله این پروژه‌های زیرساختی محسوب می‌شوند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی آغاز عملیات ساخت شهرک صنعتی ناحیه ۳ در فضای پسکرانه بندر کاسپین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ساخت این مجموعه به عنوان یک زیرساخت مهم و اثربخش در راستای ارتقاء و افزایش ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی منطقه در دستور کار این سازمان قرار دارد.
روزبهان در حوزه سرمایه‌گذاری تولیدی و صنعتی چه داخلی و چه خارجی اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی را جذب طرح‌های سرمایه‌گذاری که اقدام به تولید و صدور کالاهای مورد نیاز بازارهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌کند اعلام کرد و افزود: همین راهبرد در مورد شهرک صنعتی ناحیه سه این منطقه هم اعمال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان صادرات محور و تولیدکنندگانی که محصول تولیدی آن‌ها مانع از ورود نمونه مشابه خارجی می‌شوند در اولویت قرار دارند خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در زمینه گردشگری نیز فعال کردن مسیر گردشگری دریایی در دریای خزر به منظور افزایش درآمدهای ارزی کشور نیز مورد توجه سازمان است.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه لوتوس آستراخان جهت بهره‌برداری از نخستین کشتی کروز در این دریا را متذکر شد و گفت: علاوه بر این‌ها سازمان منطقه آزاد انزلی به دنبال جذب سرمایه‌گذارانی است که اقدام به فرآوری محصولات کشاورزی و شیلاتی می‌کنند.