آرشیو
کد خبر : 7221
جمعه - 15 فروردین 1399 - 14:54

ارائه بسته های حمایتی و معیشتی به اصحاب رسانه ضرورت دارد

  مهدی پارس در گفتگو با ختم کلام، ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی اصلی رسانه در کنترل بحران کرونا اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در آرام بخشی و مدیریت افکار عمومی جامعه در روزهایی که از شیوع ویروس کرونا می گذرد قابل چشم پوشی نیست. وی با بیان اینکه نقش رسانه ها در کنار […]

ارائه بسته های حمایتی و معیشتی به اصحاب رسانه ضرورت دارد

 

مهدی پارس در گفتگو با ختم کلام، ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی اصلی رسانه در کنترل بحران کرونا اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در آرام بخشی و مدیریت افکار عمومی جامعه در روزهایی که از شیوع ویروس کرونا می گذرد قابل چشم پوشی نیست.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ها در کنار کادر درمانی، گروه های جهادی و نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج کمتر دیده شده، گفت: اصحاب رسانه در مدت شیوع کرونا صحنه هایی را ثبت و ضبط کرده که تاثیر بسیاری در اطلاع رسانی به مردم و کمک به دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان داشته است.

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر حمایت همه جانبه از اصحاب رسانه و جراید، گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص عدم انتشار نشریات مکتوب و تعطیلی آنها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دریافت یارانه حمایتی و بسته های معیشتی به اصحاب رسانه اقدامی شایسته و حتی ضروری است.

پارسا با اشاره به مشکلات و چالش های اصحاب رسانه از جمله خبرنگاران، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه گیلان به لحاظ معیشتی با مشکلات زیادی روبرو هستند که بخش عمده ای از آنها شامل خبرنگاران، اعضای تحریریه نشریات مکتوب و حتی افراد فعال در امر توزیع نشریات مکتوب هستند.

وی همچنین با برشمردن چالش های فعالان عرصه مطبوعات بیان کرد: تعلل در بیمه خبرنگاران، افزایش هزینه‌های چاپ و نشر در سالهای اخیر و گرانی قیمت کاغذ موجب کاهش انگیزه در این قشر فعال جامعه شده و وضعیت مطبوعات را در شرایط نامناسبی قرار داده است.

مسوول سازمان بسیج رسانه گیلان حمایت مادی و معنوی از مطبوعاتی که با تعطیلی و منع چاپ نشریه خود با چالش روبرو شده اند را ضروری دانست و افزود: باید برای راه اندازی فعالیت مجازی این رسانه ها حمایت های فنی و تخصصی انجام شود.

پارسا تاکید کرد: مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید بیش از گذشته مورد توجه و حمایت مسئولان قرار گیرند.

انتهای پیام/