آرشیو
کد خبر : 6421
دوشنبه - ۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳

اهدای بیش از ۶۳ هزار واحد خون توسط گیلانیان در ۹ ماه نخست امسال

مدیرکل اداره انتقال خون گیلان در گفتگو با ختم کلام، با اشاره به مراجعه ۷۴ هزار ۴۹۰ نفر به پایگاه های انتقال خون استان در نه ماهه نخست امسال، اظهار کرد: گیلانیان سالانه حدود ۸۰ هزار واحد خون اهدا می کنند. بابک پاکدل گفت: در نه ماه گذشته ۷۴ هزار و ۴۹۰ نفر به پایگاه […]

اهدای بیش از ۶۳ هزار واحد خون توسط گیلانیان در ۹ ماه نخست امسال

مدیرکل اداره انتقال خون گیلان در گفتگو با ختم کلام، با اشاره به مراجعه ۷۴ هزار ۴۹۰ نفر به پایگاه های انتقال خون استان در نه ماهه نخست امسال، اظهار کرد: گیلانیان سالانه حدود ۸۰ هزار واحد خون اهدا می کنند.

بابک پاکدل گفت: در نه ماه گذشته ۷۴ هزار و ۴۹۰ نفر به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند.
وی با بیان اینکه از این میان ۶۳ هزار و ۴۱۰نفر خون اهدا کردند، افزود: ۶۱ هزار و ۱۱۷ نفر از این اهدا کنندگان، مرد و ۲ هزار۲۹۳ نفر زن هستند.
مدیرکل اداره انتقال خون گیلان با بیان اینکه۸ هزار و ۹۳۶ نفر از این افراد برای نخستین بار خون اهدا کرده اند، خاطرنشان کرد: ۳۷ هزار و ۳۱۰ نفر مستمر و ۱۷ هزار و ۱۶۴ نفر با سابقه هستند.
پاکدل، ادامه داد: اهداکنندگان خون در گیلان، سالانه حدود ۸۰ هزار واحد خون اهدا می کنند که از این خون های اهدایی بیش از ۲۰۰ هزار واحد فرآورده خونی تولید و در بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان توزیع می شود.
وی یادآورشد: گیلان به علت گردشگر پذیربودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی در زمره استان های نخست کشور از نظر مصرف فرآورده های خونی قرار دارد.
گفتنی است گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی، هزار و ۱۶۰ بیمار تالاسمی، ۲۷۰ بیمار هموفیلی و حدود ۲۰۰ بیمار فاویسمی دارد.
انتهای پیام/

ا