آرشیو
کد خبر : 5298
سه شنبه - 8 مرداد 1398 - 23:16

مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌تاکید کرد: تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست

مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌تاکید کرد: تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست رشت- مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌ در دیدار با کودکان دبستانی تاکید کرد: تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست.‌ به گزارش ختم کلام مدیر پزشکی انتقال خون گیلان صبح سه شنبه در دیدار با کودکان یکی از دبستان های رشت که […]

مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌تاکید کرد:  تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست

مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌تاکید کرد:

تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست
رشت- مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان‌ در دیدار با کودکان دبستانی تاکید کرد:
تشویق به اهدای خون، مسئولیتی همگانیست.‌

به گزارش ختم کلام مدیر پزشکی انتقال خون گیلان صبح سه شنبه در دیدار با کودکان یکی از دبستان های رشت که به مناسبت روز ملی اهدای خون و در راستای ترویج این فرهنگ خداپسندانه صورت گرفت اظهار کرد: برای اداره انتقال خون مهم است که تمام اقشار جامعه به ا‌هدای خون توجه کنند.

گیتی ایزدی پور با بیان اینکه شعار اهدای خون امسال “حق همه افراد نیازمند به خون سالم است گفت: اهدای خون سالم نیز رسالت همه افراد سالم است.

وی با اشاره به برخی باورهای منفی‌پیرامون‌اهدای خون در میان مردم افزود: به عنوان مثال جسم ضعیف داشتن نمی تواند به معنای ناتوانی در اهدای خون باشد و تشخیص پیرامون‌اهدای خون توسط هر فرد تنها با پزشک مربوطه است.
مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون‌گیلان گفت: خانم ها سه بار و آقایان چهار بار در سال می توانند اهدای خون کنند.

ایزدی پور با بیان اینکه دعای سه بیمار پشت سر اهدا کننده قرار دارد همگان را به این‌ امر خیرخواهانه دعوت کرد.
وی گفت: انتقال خون مانند کارخانه داروخانه سازی است که تامین کنندگان داروی آن مردم هستند از این رو اهدی خون مسئولیتی همگانیست.

این‌مسئول، اهدا کنندگان برای اداره انتقال خون را بسیار مهم خواندو یادآور شد: نه تنها اهدای خون بلکه تشویق به این‌امر نیز از مسئولیت های افراد سالم است.

ایزدی پور همچنین گفت: کودکان می توانند سفیران خوبی برای ترویج اهدای خون باشند.
در این دیدار، کودکان این دبستان به ارائه مطالب در امر خون و فرآورده های خونی پرداختند و با نقاشی کودکانه خود سعی در ترویج این امر نوعدوستانه داشتند‌که در نهایت هریک از آنان توسط مدیر کل انتقال خون گیلان و مدیر پزشکی این مجموعه با اهدای جوایز تقدیر شدند.
انتهای پیام/