آرشیو
کد خبر : 5242
پنجشنبه - ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان خبر داد: بهره برداری از مصلی فومن در ۲ ماه آینده

به گزارش ختم کلام، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان صبح چهارشنبه در نشست خبری که در دفتر سیاستگذاری ائمه جمعه استان برگزار شد از اجرایی شدن ویژه برنامه هایی در سطح‌ملی و استانی به مناسبت چهلمین سال برپایی نماز جمعه کشور خبر داد‌. حجت الاسلام ولی عادلی باتاکید بر حساسیت و اثرگذاری نمازجمعه در شرایط […]

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان خبر داد: بهره برداری از مصلی فومن در ۲ ماه آینده

به گزارش ختم کلام، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان
صبح چهارشنبه در نشست خبری که در دفتر سیاستگذاری ائمه جمعه استان برگزار شد از اجرایی شدن ویژه برنامه هایی در سطح‌ملی و استانی به مناسبت چهلمین سال برپایی نماز جمعه کشور خبر داد‌.
حجت الاسلام ولی عادلی
باتاکید بر حساسیت و اثرگذاری نمازجمعه در شرایط روز جامعه گفت: به‌منظور گرامیداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه، ستادی در سطوح مختلف کشوری و استانی تشکیل و در این راستا۲ کمیته فرهنگی- تبلیغاتی و کمیته خبری- رسانه‌ایی راه اندازی شد.

وی افزود: وظیفه کمیته خبری ایجاد موج خبری و رسانه‌ایی در فضای رسانه‌ استان است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان جریان‌سازی پیرامون بازآفرینی هویت نمازجمعه و ارتقا ظرفیت هدایتگری نهاد نماز جمعه را از اهداف تشکیل این ستاد برشمرد.

حجت الاسلام عادلی همچنین به سیاست‌های گرامیداشت چهلمین سال اقامه نمازجمعه اشاره کردو بیان داشت: معرفی کارکردهای نمازجمعه در عصر غیبت، تشریح خدمات نماز جمعه در سطوح ملی، اصلاح نگرش مردم به نماز جمعه و تقویت آن، قدردانی از تلاش‌های ائمه‌جمعه، معرفی برنامه‌ها و اقدامات الگوساز ائمه‌جمعه، بازشناسی نمازجمعه در آیات و روایات، تبیین دیدگاه‌های ائمه(ع) در مورد نمازجمعه و تجلیل از چهره‌های ماندگار این نهاد در ۴۰ سال گذشته از جمله این سیاست‌هااست.

وی بابیان اینکه ویژه برنامه‌ها در دو مقطع تا پنجم مرداد و پس از آن تا دهه فجر برگزار می شود گفت: تشکیل شورای فرهنگ عمومی با موضوع چهلمین سال برپایی نماز جمعه، تشکیل شورای اداری استان با محوریت ارائه عملکرد یکساله شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و دیدار با خانواده شهدای نماز جمعه از جمله این برنامه‌هااست.
به گفته این مسئول، افتتاح فضاهای جانبی مصلی ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های پذیرایی جنب مصلی ها، توزیع بسته‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه و تجلیل و بزرگداشت شهدای محراب و ائمه جمعه فقید در زمره دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده قرار دارد.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان همچنین با بیان اینکه برای احداث مصلی ابتدا باید طرح جامعه توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تایید شود گفت: سیاست بر این است تابا توجه به کاهش بودجه‌ کشور، اقامه نماز جمعه در مرکز شهر و یا مساجد جامع شهرها انجام شود.

حجت الاسلام عادلی، ضمن برشمرن محاسن مصلی سازی بیان داشت: این اقدام زمان‌بر بوده و باید در کنار آن به مباحث شهر در همه ابعاد توجه شود.

وی با توجه به مصلی های نیمه کاره در هفت شهرستان استان از بهره برداری‌ مصلای فومن با ۹۰ درصد پیشرفت عملیات اجرایی در ۲ ماه آینده خبر داد.
رییس شورای سیاستگداری ائمه جمعه گیلان پیرامون روند کند احداث مصلای انزلی از سالیان گذشته تصریح کرد: وسعت مصلی این شهر بسیار زیاد و هزینه‌بر است.
این مسئول ادامه داد: مصلی انزلی با گذشت حدود ۲۰ سال تنها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد امادر آن نماز جمعه اقامه می‌شود.
به گفته حجت الاسلام عادلی در گیلان ۳۵ نمازجمعه اقامه می‌شود.
وی افزود: چهار بخش رودبنه لاهیجان، جیرنده رودبار، رانکوه املش و ضیابر صومعه سرا درخواست برپایی نماز جمعه در این بخش‌ها را دارند.
انتهای پیام/

ا