آرشیو
کد خبر : 5176
شنبه - 22 تیر 1398 - 23:58

بازگشت احترام ومنزلت سیاسی مدیران گیلان باانتخاب استانداربومی/علی شفاهی

بازگشت احترام ومنزلت سیاسی مدیران گیلان باانتخاب استانداربومی یادداشت: علی شفاهی براساس تحلیل‌ها، ساده‌ترین، شفاف‌ترین و روراست‌ترین پیام فعالان و کنشگران سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به‌ویژه انتظارات و مطالبات مردم گیلان، در شرایط کنونی انتخاب استاندار جدید گیلان این است: پله نردبان فرصت را برای مدیرانی که دارای دلبستگی و وابستگی، انس و هویت مکانی […]

بازگشت احترام ومنزلت سیاسی مدیران گیلان باانتخاب استانداربومی/علی شفاهی

بازگشت احترام ومنزلت سیاسی مدیران گیلان باانتخاب استانداربومی

یادداشت: علی شفاهی

براساس تحلیل‌ها، ساده‌ترین، شفاف‌ترین و روراست‌ترین پیام فعالان و کنشگران سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به‌ویژه انتظارات و مطالبات مردم گیلان، در شرایط کنونی انتخاب استاندار جدید گیلان این است:
پله نردبان فرصت را برای مدیرانی که دارای دلبستگی و وابستگی، انس و هویت مکانی شدید به زادگاه و زادبوم خود دارند پایین آورید. در حالیکه تعلق، تعهدو مسئولیت برخاسته از عشق به زادگاه، زمینه‌ی پویندگی و بالندگی استان را فراهم و موجب پایداری آن می‌شود.
اکنون در کارزار این انتخاب، این سئوال‌ها، بلند پرسیده می‌شود. یک مدیر بیگانه چگونه می‌تواند در این مدت کوتاه، فضای سیاسی، جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی این سرزمین افتخار آفرین را بشناسد؟ مدل شایستگی، سنجش ها و معیارهای نگاه به بیرون و انتخاب مدیران غیربومی چیست که مدیران بومی استان حائز شرایط احراز آن نیستند؟ آیا مدیران محلی ما این شایستگی‌ها و توانایی‌های عمومی و اختصاصی را ندارند؟
در چنین استانی که شاخصه‌های علمی و فرهنگی آن سرآمد است،  دلسوزان و مدیران حرفه‌ای، تخصصی و تحول‌‌آفرین بسیاری دارد؛ نگاه به بیرون، شایسته مردمان سختکوش، نخبگان و فرهیختگان این استان نیست. اکنون زمان آن است با درون سازی نگاه، احترام و منزلت سیاسی را بار دیگر به مدیران استان برگردانیم چرا که یکی از شاخصه‌های بارز انتخاب نماینده عالی دولت در استان خط‌مشی سیاسی منتخب و همراستایی و همسویی با سیاست‌های دولت است و حال این سوال پیش مى آید که چه کسی می‌تواند این همسویی سیاسی و همراستایی را در این مدت باقی مانده دولت تدبیر و امید برای هدایت امور و خدمت به مردم گیلان داشته باشد؟
به اقرار اکثر فعالان و کنشگران سیاسی دوگزینه بدون ذکر اولویت؛
یکى دکتر کیوان محمدى مردی که از جنس دولت و برای این دولت دلسوزانده و هزینه داده است و سخت‌ترین شرایط سیاسی را با کمک دوستان و یاران خود در کوران و یخبندان انتخابات برای پیروزی دکتر روحانی از سال ۹۲ تاکنون درنوردیده و هم اکنون از طیف همراهان اصلی دولت و تدبیر حزب اعتدال استان  نقش‌آفرینی می‌کند و از مدیران موفق و تاثیرگذار استان است. این شخص در سازمان برنامه و بودجه که قلب دستگاه‌های دولتی استان است تحول بزرگی ایجاد نموده و مدل و شکلی از ارتباطات سودمند و اثربخش را در فضاهای اداری بخشی و فرابخشی ایجاد نموده است و تعامل و همکاری صمیمانه‌ای با نمایندگان مجلس و نهادهای استان دارد.
دیگری آقای قاسم رمضانپور از چهره های اصلاح طلب و معاون کنونی سازمان برنامه وبودجه‌.
وی نیز شخصی متین وباتجربه است که قطعا درتوسعه استان نقش بسزایی راایفاخواهندکرد.
امیداست باانتخاب استاندارجدیدهرچه زودترگامی بزرگ درجهت توسعه وتحقق اهداف سرزمین مادری مان براشته شود.