مدیرکل صمت گیلان گفت: این طرح اقتصادی به نحوی باید اجرا شود که به مردم صدمه و چالشی وارد نشود و لازمه آن عزم و نظارت جدی یکایک پرسنل اداره کل صمت و همراهی سایر نهادهای مرتبط است.
وی افزود: یکی از محاسن این طرح اقتصادی جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های کشور با پرداخت هدفمند  و حساب شده یارانه و به دنبال آن کاهش معضل قاچاق، رانت و  در واقع رسیدن حق مردم به خود مردم و توزیع عادلانه یارانه ها است.
تیمور پورحیدری در ادامه از برقراری آرامش نسبی بازار سخن گفت و اظهار داشت: با تلاش و همکاری تمامی دستگاه ها از جمله تلاش شبانه روزی همکاران ما در کل استان، توانستیم، شکر خدا آرامش مطلوبی را در سطح بازار شاهد باشیم که نشان از دلسوزی و احساس وظیفه پرسنل صمت استان در این شرایط حساس دارد.
تیمور پورحیدری، تدوین و پیاده سازی این طرح را بر اساس مطالعات راهبردی چندین ساله دانست و تصریح کرد: معتقدم ماحصل این سالم سازی اقتصادی، قطعا به نفع همه مردم خواهد شد.
گفتنی است مدیر کل صمت گیلان در یک روز کاری از فروشگاه‌های بزرگ شهرستانهای لاهیجان، آستانه اشرفیه، لنگرود و املش بازدید و اقدام به تشکیل جلسات متعدد با پرسنل ادارات صمت و تاکید بر تامین و نظارت بازار نمود.