آرشیو » اجتماعی » اقتصادی » پیشخوان » گیلان
کد خبر : 12018
دوشنبه - ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵

افزایش بهره وری از گردشگری در راستای تقویت اقتصاد ملی با محوریت منطقه آزاد انزلی

در دیدار رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم افزایش بهره وری از گردشگری در راستای تقویت اقتصاد ملی با محوریت منطقه آزاد انزلی تاکید شد.

افزایش بهره وری از گردشگری در راستای تقویت اقتصاد ملی با محوریت منطقه آزاد انزلی

 

به گزارش ختم کلام و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو سویه در حوزه گردشگری گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ظرفیت ها و زیر ساخت های گردشگری ایجاد شده در این منطقه بیان کرد : در طول سال منطقه آزاد انزلی میزبان گردشگران مختلف داخلی و خارجی بوده این و سازمان با توسعه زیرساخت‌ها و انجام برنامه ریزی های مدون توانسته ظرفیت گردشگری جدیدی را تحت عنوان گردشگری دریامحور به مسافران و گردشگرانی که این منطقه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند ارائه دهد.

وی در ادامه به جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در همه زمینه ها به خصوص گردشگری اشاره و خاطر نشان کرد : پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه بیش از ۷ میلیون گردشگر داخلی خارجی منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب میکردند و در حال حاضر نیز با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی پروژه های گردشگری متمایزی از جمله آکواریوم ، مارینا ، مرکز تفریحات دریایی و زیرساخت های گردشگری دریامحور ایجاد شده است.

 

در ادامه این نشست سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی بیان کرد : پیوند ما و منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری است و خوشبختانه ظرفیت گردشگری خوبی در این منطقه ایجاد شده است و با بهره گیری از نقاط مشترک دو طرف با هم افزایی در مسیر اعتلای ارتقای ارکان اقتصادی نظام گام خواهیم برداشت.

وی در ادامه اقتصاد را مزرعه فرهنگ دانست و خاطر نشان کرد : در جنگ اقتصادی تقویت بنیه اقتصادی کشور بسیار مهم است و یکی از این راهکار ها استفاده از ظرفیت های گردشگری و فرهنگی است ،

در این شرایط خاص وظیفه سپاه در حوزه گردشگری بکارگیری توان مردمی و هم افزایی با همه ظرفیت های گردشگری بوده و علاوه بر همه این موارد میتوان از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت ورود گردشگری خارجی و پیوند آن با راهیان نور بیش از پیش به منظور تبیین دستاوردهای فرهنگی بهره برد.

گفتنی است در پایان این نشست که معاونین اقتصادی و سرمایه‌گذاری ، فنی و زیربنایی سازمان نیز حضور داشتند، حاضران از طرح های توسعه ای و گردشگری و همچنین زیرساخت های تجاری ، گردشگری ، فرهنگی و تفریحی منطقه آزاد انزلی بازدید بعمل آوردند.